תוכן העניינים

ספייסרים לריצוף: 3 שאלות ותשובות חשובות

ספייסרים לריצוףעבודת ריצוף היא לא עבודה פשוטה גם כך. בדרך כלל העבודה נעשית "על עיוור" או יותר נכון רק מעיניו של הרצף. כלומר מכינים את השטח לריצוף, משתמשים בחומר מילוי ועליו מדביקים את המרצפות באופן ידני כאשר דיון העבודה ואיכותה תלויים ברמת המקצועיות של הרצף.

 כיום ניתן לעשות שימוש ספייסרים לריצוף כפתרון נהדר ומקצועי לביצוע העבודה בצורה מקצועית וטובה יותר. מדובר בתוספת משמעותית לדיוק העבודה של הרצף כך שגם רצפים בינוניים או חסרי ניסיון יוכלו להיעזר בספייסרים הללו כדי לעבודה את העבודה בצורה טובה יותר.

מהם ספייסרים לריצוף?

אנו ב- Alfa Home, יודעים שמדובר בערכה הכוללת 3 חלקים: מכשיר לחיצה, קלינים וספייסרים. הספייסרים הם למעשה חתיכות פלסטיק מיוחדות המיוחדות לשימוש חד פעמי. 

מניחים אותם בין המרצפות ובעת הנחה המרצפות עושים שימוש במכשיר הלחיצה להדק את המרצפות אחת לשנייה כשהמרווח ביניהן הוא למעשה אותו ספייסר המגיע באותו גודל ולכן מספק מרווח שווה בין המרצפות.

אילו דברים הספייסרים פותרים לנו?

  • עבודה כפולה – תארו לכם מצב שלאחר התקנת האריחים על הרצפה תגלו מרווחים לא אחידים ממש בולטים לעין. ייתכן מאוד ותצטרכו להרים את האריחים ולבצע את העבודה בשנית.
  • מריבות ועוגמת נפש בעבודה מול איש מקצוע – רצף מקצועי ככל שיהיה אם לא ביצע אלת העבודה כמו שצריך עבורכם אתם עשויים להיגרר למריבות לגבי התשלום, לגבי עבודה כפולה ולהתאכזב מהתוצר הסופי. אם הוא יעשה שימוש בספייסרים הרי שהעבודה תהיה מדויקת מאוד, המרווחים יהיו שווים ולא תהיה כל בעיה.
  • דיוק – באריחים קרמיים, בעיקר אריחים גדולים, קשה מאוד לדייק בעבודה ידנית. לכן חשוב מאוד לעשות שימוש בספייסרים שיכולים לעזור לנו לייעל את העבודה ולהיות מדויקים יותר.
  • לאחר הנחת אריחי הקרמיקה אלה יכולים לזוז תוך כדי הפילוס שלהם והתקנת הרצפה ואילו שימוש בספייסרים יהדק את המרצפות וישמור עליהן שלא יזוזו.

מהם הגדלים של הספייסרים הללו?

גודל הספייסר הוא למעשה המרווח שאתם רוצים בין המרצפות. יש ספייסרים של חצי מ"מ, של 1,2,3 מ"מ לבחירתכם. יש גם ספייסרים גדולים יותר במידת הצורך.

לאילו סוגי ריצוף הם מומלצים?

ספייסרים מתאימים בעיקר להתקנת דק עץ או אריחי גרניט פורצלן או גם לקרמיקה דמוי אבן אולם ניתן להשתמש בהם למגוון רחב של סוגי מרצפות. 

כל זמן שההתקנה היא זהה בין האריחים או קורות העץ ומצריכה מרווחים שווים, הידוק ושמירה מפני תזוזה של האריחים במהלך ההתקנה. אם יש לכם טיפים נוספים לגבי ספייסרים לריצוף אתם מוזמנים לרשום אותם כאן למטה בתגובות.

סרטון בנושא ספייסרים לריצוף

ספייסרים לריצוף
לחזרה אל התוכן:
אנחנו כאן בשבילך